محمدرضا مزجی امروز 15 فروردین ماه در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه که در برج آلتون برگزار شد، در خصوص 19 پروژه مشارکتی که در سال گذشته به شرکای شهرداری واگذار شد، اظهار کرد: در سال گذشته 19 پروژه مشارکتی دارای مشکلاتی از جمله اختلاف سلیقه بین شرکا و شهرداری، اختلافاتی میان دستگاه‌های نظارتی و شهرداری و ... بودند که برای پایان بخشیدن به این مشکلات، شهرداری تصمیم به واگذاری آنان به شرکا گرفت.

وی افزود: به همین دلیل سهم شهرداری به فرض اینکه پروژه تکمیل شده است از شرکا دریافت و این 19 پروژه‌ در حال ساخت، با دریافت 700 میلیارد تومان، به شرکا واگذار شد.

مزجی تصریح کرد: این سیاست با هدف افزایش اشتغال،‌ سوددهی و خارج کردن شهرداری از دغدغه نظارت و پیگیری‌ها از پیشرفت پروژه‌ها بود.

معاون اقتصادی شهردار مشهد با بیان اینکه این 19 پروژه از سال 90 تا 93 با آورده 230 میلیارد تومان از سوی شهرداری شروع به ساختن شده بودند، گفت: این پروژه‌ها شامل پروژه‌های تجاری، پارکینگ و ... از جمله پروژه‌های زیتون، امین، ولایت،‌ آبان و ... بوده‌اند.

وی از اجرای 24 پروژه‌‌ی جدید مشارکتی در سال جاری خبر داد و افزود: در سال گذشته 24 پروژه مشارکتی برای شهرداری مشهد تعریف شد که تاکنون برای 20 پروژه سرمایه‌گذار داخلی مشخص شده و تا خردادماه قراردادهای مشارکتی با آنان بسته می‌شود.

مزجی ادامه داد: مجموع این 24 پروژه به ارزش 9000 میلیارد تومان بوده که 26 درصد آن سهم شهرداری و 74 درصد آن سهم دیگر شرکا است.

معاون اقتصادی شهردار مشهد با بیان اینکه 20 پروژه‌ای که سرمایه‌گذار آنان مشخص شده است دارای ارزش ریالی 4000 میلیارد تومان است، عنوان کرد: چهار پروژه دیگر که هنوز سرمایه‌گذاران آن مشخص نشده پروژه‌های بزرگی هستند و مبلغ سرمایه‌گذاری آن‌ها 5000 میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص این پروژه‌ها نیز قصد داریم تا سیاست جدید خود را برای آنان در پیش بگیریم به طوری که هر زمانی که شریک احساس کرد می‌تواند سهم‌الشرکه شهرداری را بخرد، شهرداری سهم خود را می‌فروشد.

مزجی اضافه کرد: در مجموع در تلاشیم تا بندی با محتوای این سیاست در قراردادهای خود تعیین کنیم.

معاون اقتصادی شهردار مشهد در خصوص یکی از پروژه‌های بزرگ شهرداری، عنوان کرد: پروژه‌ای با نام احتمالی «فجر» که کاربری‌های متفاوتی از جمله گردشگری، تجاری، تفریحی، اقامتی و ... با ارزش ریالی 3700 میلیارد تومان است و احتمالا برای این پروژه با سرمایه‌گذار خارجی قرارداد ببندیم.

وی افزود: این پروژه در محل بوژمهن که در یکی از مناطق کم‌برخوردار مشهد قرار دارد، ساخته می‌شود.

مزجی در خصوص دیگر سیاست‌های اقتصادی شهرداری مشهد، تصریح کرد: همچنین شهرداری حاضر است سرمایه‌گذارانی که در دیگر شهرهای کشور املاکی را دارند و می‌خواهند در مشهد سرمایه‌گذاری کنند جذب کند به صورتی که شهرداری املاک آنان را در دیگر شهرها دریافت کرده و در قبال آن زمین و پروانه ساخت به سرمایه‌گذاران بدهد.

معاون اقتصادی شهردار مشهد ادامه داد: در سال گذشته به میزان 144 میلیارد تومان از طریق مبادله دارایی‌ها و واگذاری زمین و پروانه شهرداری مشهد فعالیت اقتصادی انجام داده است.

وی در خصوص فروش اوراق مشارکت در سال جاری، عنوان کرد: 1450 میلیارد تومان از اوراق مشارکت با سود علی‌الحساب 18 درصد آماده واگذاری است و به زودی منتشر می‌شود.

مزجی با بیان اینکه در سال گذشته مجموع 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکت فروخته شد، گفت: 1600 میلیارد تومان از بدهی‌های اوراق مشارکت تعیین، تکلیف و تصفیه‌حساب شد و تاکنون نیز هیچ بدهی سودی برای اوراق مشارکت باقی نمانده است.

معاون اقتصادی شهردار مشهد خاطرنشان کرد: اوراق مشارکت برای افرادی است که توانایی سرمایه‌گذاری‌های زیاد را ندارند، اما می‌خواهند در پروژه‌های بزرگی مانند قطارشهری، بافت‌های فرسوده و ... مشارکت کنند.

وی افزود: با خریداری اوراق مشارکت سود بسیار زیادی از طرف مردم به شهرداری داده می‌شود در صورتی که اگر هر فرد مشهدی تنها به میزان 100 هزار تومان اوراق مشارکت خریداری کند به میزان 300 میلیارد تومان به پروژه‌های بزرگ شهرداری کمک می‌شود.

نقل از ایسنا
نام
پست الکترونیکی   الزامی (منتشر نخواهد شد)
وب سایت   اختیاری

نظر شما
 
   
سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵
بازدید : ۳۹۹
نظرات
۰ نظر
گروه شرکتهای پاریز

گروه شرکت‌های «پاریز» متشکل از شرکت‌های پاریز شرق و پاریز ابنیه با طراحی، اجرا و نظارت پروژه‌های بلند مرتبه لوکس با کاربردهای گوناگون اقامتی، تجاری و اداری توانسته گام‌های ارزشمندی در صنعت ساختمان بردارد. این مجموعه‌ها تحت عنوان شرکت «آرمیتــــاژ»، گروهی از مدیران مجرب، مهندسان کارآزموده و پرسنل متعهد را درکنار هم آوردند تا در قالب گروهی پیشرو در معماری به‌روز، کارآمد و متناسب با ویژگی‌های بومی و اجتماعی، سازنده بناهایی در خور شأن شهر مشهد و ساکنان و بازدیدکنندگان آن باشند. مجتمع‌های مسکونی هاشمیه، تجاری اقامتی طبرسی، مسکونی رز و تجاری اداری گلشن از پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت به‌شمار می‌رود.

 

امکانات
آخرین پروژه ها
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top