همزمان با دهه فجر و با حضور جمع زیادی از مدیران و مسئولان دستگاه‌های اداری و انتظامی استان خراسان‌رضوی، مراسم افتتاح بخش تجاری بلندترین برج شرق کشور، در مجتمع گلشن واقع در بولوار هفت تیر مشهد برگزار شد.

در این مراسم شهردار و معاون اقتصادی شهرداری، فرمانده نیروی انتظامی استان، رئیس شورای اسلامی شهر، مدیرکل ورزش و جوانان استان، مدیران بانک‌ها و موسسات مالی، رئیس اتاق اصناف و دیگر مسئولان دستگاه‌های مختلف در کنار جمعی از سرمایه گذاران و فعالان پروژه‌های شهری حضور داشتند.

 

توان مهندسان ایرانی شایسته تقدیر است

شهردار مشهد در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی ایران باعث اعتلای قدرت کشور در عرصه‌های مختلف نظامی، صنعتی و علمی کشور شد و امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی شاهد دستاوردهایی هستیم که خارج از تصور دیگر کشورها بوده است.

مهندس «صولت مرتضوی» افزود: زمانی در این شهر برای احداث ساختمان های 4 طبقه از پیمانکاران آلمانی استفاده می‌شد، اما امروز شاهد هستیم که مجتمع‌ها و بلندمرتبه‌هایی که از نظر فنی و زیبایی بهترین مشخصه‌ها را دارند به دست توانمند مهندسان ایرانی ساخته شده است.

وی با اشاره به اهمیت بکارگیری از توان بخش خصوصی در فعالیت‌های عمرانی، گفت: ما به‌عنوان خادمان این شهر مقدس بسیار خوشحالیم که توانمندی و اراده خوبی برای فعالیت‌های عمرانی در بخش خصوصی مشهد وجود دارد و حمایت خود را از سرمایه‌گذاری‌هایی که در توسعه زیرساخت‌های شهری و اشتغال‌زایی برای شهروندان موثر است، اعلام می‌کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه اجرای پروژه گلشن از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است، گفت: در طی 4 سال انجام این پروژه روزانه به‌طور متوسط 500 نفر فرصت شغلی ایجاد شده است و باید روزی را ببینیم که 100 پروژه دیگر نیز با چنین مشخصاتی اجرا شود تا بتوان بخش زیادی از مشکل اشتغال جوانان این شهر را برطرف کرد.

از همه سرمایه‌گذاران و فعالان صنعت ساختمان دعوت می‌کنم آستین همت بالا زده و در این راه که علاوه بر منافع اقتصادی، برکت معنوی و اجر الهی را حتما همراه دارد ورود نمایند.

وی ادامه داد: برای اعتلای کشور عده ای جان خود ایثار کردند، افراد زیادی در مبارزات پیش از انقلاب دستگیر، شکنجه و تبعید شدند، برخی افراد نیز در طول سال‌های عمر این انقلاب، جوانی خود در راه خدمت به کشور فدا کردند، اما حالا زمان ساختن است و باید افرادی توان و سرمایه خود برای ایجاد عمران و آبادانی در مناطق مختلف کشور قرار داده و از این طریق به کشور خدمت کنند.

شهردار مشهد همچنین با مناسب دانستن تعامل اعضای شورای اسلامی برای ایجاد فرصت‌های سرمایه گذاری و اجرای پروژه‌های مشارکتی با بخش خصوصی، افزود: ما دست تمام کسانی که برای همکاری با شهرداری آمادگی دارند را به گرمی می‌فشاریم و اعلام می‌کنیم بستر همکاری فراهم آمده است.

وی همچنین از تعریف 6 هزار میلیارد تومان فرصت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مشارکتی شهرداری مشهد خبر داد و  افزود: مجوزهای لازم برای ارائه این پروژه‌ها و عقد قرارداد با سرمایه گذار اخذ شده است.

مرتضوی با اشاره به اینکه برخی به جای پذیرفتن ریسک و زحمت سرمایه گذاری ترجیح می‌دهند ثروت خود را در انباشت طلا و ارز قرار دهند، افزود: اما قطعا لذتی که گروه سرمایه گذاری این پروژه با ایجاد اشتغال، سودآوری و خدمت‌رسانی به همشهریان تجربه می‌کند را هیچ یک از کسانی که به فعالیت‌های اقتصادی کاذب مشغولند، نمی توانند لمس کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تعامل و همکاری سازنده و اثر بخشی که شهرداری مشهد با بخش خصوصی در ساخت پروژه گلشن تجربه کرد، با دیگر گروه های صنعتی و سرمایه گذاری در مشهد نیز شکل بگیرد.

 

مزیت‌های تجمیع مراکز تجاری

همچنین رئیس اتاق اصناف مشهد در این مراسم گفت: مزیت‌های ایجاد مجتمع‌های تجاری که بتوانند خدمات مورد نیاز شهروندان را به صورت متمرکز فراهم آورند بر هیچ کس پوشیده نیست.

«محمود بنانژاد» افزود: تبدیل تجاری های خطی به مجتمع‌های تجاری به نفع مردم، اصناف و اقتصاد است.

وی با اشاره به اهمیت انجام مطالعات اقتصادی پروژه‌ها پیش از اجرایی شدن آن‌ها، گفت: گاهی شاهد هستیم این فرصت به دلیل عدم توجه به نسبت میان تولید و توزیع، به تهدید بدل می‌شود، بنابراین از کسانی که تمایل دارند در این حوزه سرمایه‌گذاری ورود پیدا کنند دعوت می کنیم حتما از توصیه‌های فنی و مشورتی اتاق اصناف استفاده کنند.

وی همچنین از اعضای هیات مدیره مجتمع‌ها خواست با تدوین آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های دقیق صنفی و کاری، نظارت بر فعالیت صحیح واحدها در مشتری مداری و رعایت اصول حسن همجواری را به طور مستمر پیگیری نمایند.

 

تمرکز اکثر جمعیت کشور در 7 کلانشهر

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد یکی دیگر از سخنرانان این برنامه بود. دکتر «محمد کمال سرویها» گفت: 70 درصد جمعیت در کشور تنها در 7 کلانشهر تمرکز یافته و این مطلب اهمیت توسعه زیرساخت های شهری را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه هدف فعالیت‌های عمرانی شهری دستیابی به زندگی جمعی آرام و راحت شهروندان است، افزود: اگر این مسیر با جدیت و قدرت پی گرفته نشود، مشکلاتی که هم اکنون در مسائل ترافیکی، آلودگی‌های بصری، عدم توزیع مناسب امکانات و تاسیسات شهری و... در شهرهای بزرگ با آن مواجه هستیم، بیش از پیش گریبانگیر ما خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم استفاده از توان مشارکتی بخش خصوصی در انجام طرح های توسعه شهری، ادامه داد: مدیریت شهری و در راس آن شهرداری اگرچه نقش بسزایی در شکل‌گیری بسترهای مناسب برای سرمایه‌گذاری طرح‌های توسعه شهری دارد، اما باید برای اجرای پروژه‌ها از توان بخش خصوصی و مشارکت گروه‌های سرمایه گذاری استفاده کرد، زیراکه شهرداری ها به تنهایی توان و اعتبار لازم برای آن را ندارند.

وی افزود: در شورای اسلامی مشهد نیز روی این نکته به جمع بندی رسیده‌ایم که راه ورود سرمایه‌گذاران را باز کرده و ضعف های قانونی یا اداری که پیش روی آنان قرار دارد را با جدیت رفع نماییم.

سروی‌ها در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به حجم گسترده سفرهای خارجی برای حضور در مراکز تفریحی و خرید کشورهای همسایه، گفت: باید آن‌قدر مجتمع‌های مناسب تجاری و تفریحی داخل کشور احداث شود تا به جای کمک به اقتصاد دیگر کشورها، رونق اقتصادی و اشتغال کافی برای ایرانیان ایجاد شود.

رئیس شورای اسلامی مشهد با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در نظام اداری به منظور افزایش کارآمدی و رفع نواقص آن، ادامه داد: زمانی که سرمایه‌گذاران منابع خود را به مشارکت در پروژه‌ها و طرح های اقتصاد شهری اختصاص می‌دهند از تشکیلات قانونی و دستگاه‌های اداری انتظار دارند مسیر انجام کارشان هموار شده و دستگاه‌های مختلف به جای سنگ اندازی و سخت گیری از اجرای پروژه‌ها حمایت کنند.

سروی‌ها تاکید کرد: وضعیت حاشیه شهر، ترافیک، تقاطع‌های شهری و... زیبنده مشهد نیست و باید برای بهبود آن همت مضاعفی به خرج داد، از این رو از همه کسانی که به مشهد فکر می‌کنند و برای عمران و آبادنی آن تلاش می‌کنند حمایت می‌کنیم و این حمایت را وظیفه خود می‌دانیم.

 

ایجاد 6 هزار فرصت شغلی با افتتاح پروژه گلشن

معاون اقتصادی و رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد، به عنوان دیگر سخنران این برنامه پرهیز از تصدی‌گری را یک اصل پذیرفته شده در فعالیت‌های اقتصادی شهرداری دانست و افزود: امروز شهرداری آمادگی واگذاری سهم شرکه خود در تمامی پروژه‌های مشارکتی را داراست، زیراکه احساس می‌کنیم بخش خصوصی ترجیح می‌دهد با مدیریتی واحد و باپی گرفتن سیاست‌های داخلی خود، اجرا و تکمیل پروژه‌هایش را دنبال کند.

مهندس «محمدرضا مزجی» تاکید کرد: اگر سرمایه‌گذاران و مدیران پروژه‌ها برای پیشرفت بهتر و رعایت ملاحظات اقتصادی خود تمایل دارند تا سهم پروژه‌های مشارکتی خود با شهرداری را تملک کنند، این آمادگی در شهرداری وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به برخی از مشخصات و ویژگی‌های برج گلشن گفت: این پروژه به طور مستقیم و غیر مستقیم حدود 6 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است و ما از انجام همکاری های دیگر با بخش خصوصی در اجرای مشارکتی پروژه‌ها استقبال می کنیم.


وجود امنیت ضرورت اجتناب ناپذیر برای فعالیت‌های اقتصادی

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: امروز بدون هرگونه نیاز و وابستگی به کشورهای خارجی می‌توانیم سازنده بناهای باشکوهی نظیر برج گلشن باشیم و به توان و قدرت مهندسان و مدیران ایرانی افتخار می‌کنیم.

سردار «بهمن امیری مقدم» با اشاره به اهمیت نقش امنیت در زمینه سازی برای فعالیت‌های اقتصادی، افزود: در ایام دهه فجر و در روز افتتاح این پروژه، به‌عنوان رئیس پلیس استان اعلام می‌کنم هر حرکتی در راستای خدمت به مردم و ایجاد اشتغال، با تمام وجود مورد حمایت ماست، زیراکه نیاز امروز کشور مسائل اقتصادی است.

وی با بیان اینکه یکی از راه های مقابله با بیگانگان و بدخواهان را افزایش توان اقتصادی کشور می‌‌داند، افزود: با خارج شدن ارزی که در سفرهای خارجی شهروندان به منظور تامین کالا و خدمات مورد نیازشان صورت می‌گیرد، توان اقتصادی کشور نیز کاهش می‌یابد، از این رو نیروی انتظامی در راستای ایجاد اشتغال و استفاده از فرصت‌‌های سرمایه گذاری، هرگونه حمایت و مشاوره‌ای را برای فعالانی که مسیر سالم، قانونی و صحیح کسب و کار را پیش بگیرند، دراختیار خواهد گذاشت.

امیری مقدم همچنین با اشاره به نقش شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی در تامین آرامش امروز کشور، امنیت را ضرورتی اجتناب ناپذیر برای زمینه سازی فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی عنوان کرد و افزود: به برکت اخلاص و از خودگذشتگی بزرگ مردان و زنانی که برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی از جان خود مایه گذاشتند، امروز می‌توانیم با آسایش خاطر در این کشور زندگی کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان در حاشیه این مراسم ضمن بازدید از محل اتصال پل هوایی عابرپیاده به برج گلشن، گفت: با توجه به اهمیت مسائل ایمنی و ترافیکی و حجم بالای تردد خودرو و عابران پیاده در این بولوار، ضروری است ساخت پل عابر پیاده در این منطقه در دستور کار اجرایی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: با توجه به افتتاح بخش تجاری برج آرمیتاژ در ابتدای خیابان گلشن و سرعت بالای خودروها در هنگام پایین آمدن از تقاطع روگذر هفت تیر، دست اندرکاران این پروژه و مسئولان شهری باید عملیات نصب پل هوایی مورد نظر را با سرعت بیشتری پیگیری نمایند.

 

همانطور که وعده داده بودیم بهترینها آمدند

مدیرعامل گروه شرکت های پاریز نیز طی سخنانی با تقدیر از استقبال چشمگیر مدعوین و حسن توجه تمامی مسئولان و مدیران دستگاه‌ها به پروژه گلشن، گفت: این مراسم به گرامی داشت تلاش طاقت فرسا و مجدانه گروهی از مهندسان و مدیران و کارکنان و کارگرانی برگزار می‌شود که با اعتماد شما، راه سخت تکمیل و راه‌اندازی فاز اول این پروژه را به سرانجام رساندند.

مهندس «پوررضائی» افزود: همانطور که وعده داده بودیم تا اینجا میزبان بهترین‌ها باشیم، امروز با قاطعیت اعلام می‌کنیم تمامی بخش‌های مرتبط با مجموعه گلشن، اعم از گروه مطالعات و طراحی، کارگروه مدیریت پروژه، پیمانکاران اجرایی و تامین‌کنندها، نیروی انسانی و در نهایت حاضران و بهره‌برداران این برج همه و همه از بهترین‌ها در زمینه‌کاری خود هستند.

وی با درخواست تعامل بیشتر و همکاری هر چه بهتر دستگاه های مسئول به ویژه شهرداری برای رفع مشکلات اجرای پروژه‌ها، ادامه داد: باعث خوشحالی است که در مباحث مختلف طراحی و ساخت برج گلشن، از توان مهندسان ایرانی در بکارگیری به‌روزترین استانداردهای جهانی و سخت گیرانه‌ترین الگوها با لحاظ وسواس و دقت زیاد استفاده شده و امیدواریم با رفع مشکلات و موانع پیش رو، روند تکمیل بخش‌های دیگر این پروژه را نیز با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

گفتنی است بخش تجاری پروژه گلشن با مشارکت شهرداری مشهد و طبق برنامه زمانبندی خود طی 4 سال ساخته شده است. این بخش دارای 330 واحد تجاری است که با توجه به تجمیع واحدها و ایجاد فضاهای وسیع تر، هم اکنون بیش از 100 فروشگاه شامل مجموعه ای از برنده


نام
پست الکترونیکی   الزامی (منتشر نخواهد شد)
وب سایت   اختیاری

نظر شما
 
   
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵
بازدید : ۲۰۱
نظرات
۰ نظر
گروه شرکتهای پاریز

گروه شرکت‌های «پاریز» متشکل از شرکت‌های پاریز شرق و پاریز ابنیه با طراحی، اجرا و نظارت پروژه‌های بلند مرتبه لوکس با کاربردهای گوناگون اقامتی، تجاری و اداری توانسته گام‌های ارزشمندی در صنعت ساختمان بردارد. این مجموعه‌ها تحت عنوان شرکت «آرمیتــــاژ»، گروهی از مدیران مجرب، مهندسان کارآزموده و پرسنل متعهد را درکنار هم آوردند تا در قالب گروهی پیشرو در معماری به‌روز، کارآمد و متناسب با ویژگی‌های بومی و اجتماعی، سازنده بناهایی در خور شأن شهر مشهد و ساکنان و بازدیدکنندگان آن باشند. مجتمع‌های مسکونی هاشمیه، تجاری اقامتی طبرسی، مسکونی رز و تجاری اداری گلشن از پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت به‌شمار می‌رود.

 

امکانات
آخرین پروژه ها
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top