معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام موضع رسمی دولت در ارتباط با فرمول جدید دریافت مالیات از ساخت و اولین فروش واحدهای مسکونی نوساز از وجود دست‌کم سه ایراد عمده در قانون جدید،خبر دادو گفت: به دنبال اصلاح این قانون هستیم.

حامد مظاهریان در تشریح نقاط قوت‌ وضعف فرمول جدید مالیات بر ساخت‌وفروش مسکن،اولین ایراد فرمول جدید را «قابل مذاکره بودن رقم مالیات» عنوان کرد؛به این معنا که در فرمول جدید میزان مالیات به نوعی قابل مذاکره شده است و همین موضوع سبب می‌شود در برخی موارد احتمال مخدوش شدن عدالت مالیاتی ایجاد شود.به این معنا که چون معیار دریافت مالیات در فرمول جدید بر مبنای خود‌اظهاری سازندگان درباره میزان سود کسب شده در جریان ساخت وفروش واحدهای مسکونی نوساز است،سازندگان می‌توانند برای پرداخت مالیات کمتر چانه‌زنی کنند. همچنین دومین ایراد به «ترویج معاملات غیر رسمی» و به اصطلاح «خرید وفروش قولنامه‌ای» واحدهای مسکونی در بازار مسکن اشاره می‌کند؛به این معنا که چون سازندگان حقیقی براساس دستورالعمل جدید مالیات بر ساخت وفروش مسکن، تنها در سه سال اول مشمول پرداخت مالیات می‌شوند، این موضوع موجب می‌شود حتی در صورت فروش ملک در بازار، سازنده از مراجعه به دفاتر اسناد رسمی خودداری کند و در نتیجه افزایش خرید وفروش‌های قولنامه‌ای و غیر رسمی، میزان دعاوی حقوقی نیز افزایش یابد. ایراد سوم به مرزبندی مالیاتی میان سازندگان حقیقی (بسازوبفروش‌ها) و شرکت‌های حقوقی(انبوه سازان) برمی‌گردد؛ مظاهریان در این رابطه به «ایسنا» گفت: سومین نقدی که بر فرمول جدید مالیات از ساخت و فروش مسکن وارد است این است که عنوان شده شرکت‌های حرفه‌ای و انبوه‌سازان نسبت به بسازوبفروش‌ها در قالب شروطی مشمول پرداخت مالیات بیشتری می‌شوند؛ این مرزبندی می‌تواند با سیاست‌های اصلی که حرکت به سمت حرفه‌ای‌سازی در بازار مسکن را تشویق می‌کند در تناقض باشد.

منبع : دنیای اقتصاد

 
نام
پست الکترونیکی   الزامی (منتشر نخواهد شد)
وب سایت   اختیاری

نظر شما
 
   
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶
بازدید : ۹۱
نظرات
۰ نظر
گروه شرکتهای پاریز

گروه شرکت‌های «پاریز» متشکل از شرکت‌های پاریز شرق و پاریز ابنیه با طراحی، اجرا و نظارت پروژه‌های بلند مرتبه لوکس با کاربردهای گوناگون اقامتی، تجاری و اداری توانسته گام‌های ارزشمندی در صنعت ساختمان بردارد. این مجموعه‌ها تحت عنوان شرکت «آرمیتــــاژ»، گروهی از مدیران مجرب، مهندسان کارآزموده و پرسنل متعهد را درکنار هم آوردند تا در قالب گروهی پیشرو در معماری به‌روز، کارآمد و متناسب با ویژگی‌های بومی و اجتماعی، سازنده بناهایی در خور شأن شهر مشهد و ساکنان و بازدیدکنندگان آن باشند. مجتمع‌های مسکونی هاشمیه، تجاری اقامتی طبرسی، مسکونی رز و تجاری اداری گلشن از پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت به‌شمار می‌رود.

 

امکانات
آخرین پروژه ها
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top