کمیته بین‌المللی یکی از شهرهای پاریس در ستاد جهانی یونسکو هر ساله جشنواره معماری برگزار می‌کند و به چند بنای برتر در سال جایزه می‌دهد. آثار و معماران برگزیده از شش منطقه مختلف در سراسر جهان مورد تحسین قرار گرفتند.  12 اثر برتر در 4 دسته هتل، مراکز خرید، رستوران و فروشگاه می‌باشند که در ادامه به معرفی آن‌ها می پردازیم، با ما همراه باشید...

فروشگاه ها و مراکز خرید :

معماری: فروشگاه Dior

موقعیت: آمریکا

معمار: Barbarito Bancel

نقطه قوت فروشگاه Dior نورپردازی، ظرافت و تناسبات نما آن می‌باشد.  پانل‌های بزرگ منحنی با متریال معاصر که ترکیبی از بتن و پودر سنگ هستند، حس چین در را نما تداعی کرده‌اند.

 

فروشگاه کتاب Hangzhou zhongshuge

 موقعیت: چین

معمار: x-living architecture

وقتی از فاز یک Star Avenue به سمت گالری جنگل به فاز دوم حرکت می‌کنید، شما دیوار شیشه‌ای که با نوشته‌های پوشیده شده است را مشاهده خواهید کرد. بعد از آن با فضایی سفید خالص با ستون‌های دایره‌ای که به عنوان قفسه کتاب مورد استفاده قرار می‌گیرد، روبرو خواهید شد. وجود آینه در سقف و دیوارها فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و حس بیی نهایتی را تداعی می‌کند.

 

فروشگاه chanel  

موقعیت: آمستردام هلند

معمار: MVRDV architect

 

فروشگاه Tokyu Ginza

موقعیت: ژاپن

معمار: Nikken Sekkei

کانسپت طراحی برگرفته از هنر طراحی شیشه ژاپن با نام Edo Kiriko می‌باشد. طراح به‌منظور تحقق بخشیدن ارتباط ساختمان تجاری با شهر، قسمت عمده نما از متریال شیشه ساخته شده است تا فعالیت و احساس‌های شهری را در نما نشان دهد. نما به خوبی تغییرات آب و هوای را نیز در خود منعکس می‌کند.

 

مرکز خرید ارگ

موقعیت: تهران

معمار: Arsh"4d studio

ایده اصلی طراحی داخلی این مرکز خرید اتصال ضلع شرقی و جنوبی که توسط ووید مرکزی قطع می‌شود، و ارتباط آن‌ها به‌وسیله  خطوط کف و سقف ایجاد می‌شود.

 

مرکز خرید  Lideta Mercato

موقعیت: اتیوپیا

معمار: Vilalta Architect

نمای این ساختمان به صورت پوسته با توجه به شرایط آب و هوایی و سنت‌های محلی طراحی شده و ساختمان را در برابر نور خورشید به طوری محفاظت کرده که تهویه طبیعی و میزان ورود نور را نیز کنترل می‌کند. متریال نما از سیستم پیش ساخته بتنی و از شکل فرکتال اتوپیایی (طرح های پارچه) الگوبرداری و ساخته شده است.

 

هتل:

هتل  Chable

موقعیت: شبه جزیره یوکاتان مکزیک

معمار: Jorge Borjia,Pavilian Moran

 

هتل  spidition

موقعیت: سوئیس

معمار: Stylt Trampoli

دارای طراحی داخلی منحصر به فرد است.

 

هتل Mar Adentro

موقعیت: مکزیک

معمار: Migual Angel Aragones

سایت این پروژه در خط ساحلی مکزیک که اطراف بنا را آب فراگرفته واقع شده است، به همین دلیل در طراحی داخلی آن داشتن دید به دریا در اولویت قرار داده شده است.

 

رستوران:

رستوران  Illusion

موقعیت: دوحه قطر

معمار: Rock Well Group

 

رستوران  Shukufuke

موقعیت: استرالیا

معمار: Rptecture Architect

 

 

غرفه موسیقی

موقعیت: برزیل

معمار: ٍٍEstudio Guto Requence

موسیقی و حرکات مردم توسط سنسورهایی موجود در ساختمان، دریافت می‌شود و براساس این اطلاعات آیینه‌های موجود در نما،  پویایی و ریتم مردم را به بیرون منقل می‌کند. در نتیجه یک معماری پویا و هیپنوتیزم نیز ایجاد می‌شود.


 تحریریه معماری آرل

منبع: archdaily.com

 
نام
پست الکترونیکی   الزامی (منتشر نخواهد شد)
وب سایت   اختیاری

نظر شما
 
   
چهار شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
بازدید : ۷۲
نظرات
۰ نظر
گروه شرکتهای پاریز

گروه شرکت‌های «پاریز» متشکل از شرکت‌های پاریز شرق و پاریز ابنیه با طراحی، اجرا و نظارت پروژه‌های بلند مرتبه لوکس با کاربردهای گوناگون اقامتی، تجاری و اداری توانسته گام‌های ارزشمندی در صنعت ساختمان بردارد. این مجموعه‌ها تحت عنوان شرکت «آرمیتــــاژ»، گروهی از مدیران مجرب، مهندسان کارآزموده و پرسنل متعهد را درکنار هم آوردند تا در قالب گروهی پیشرو در معماری به‌روز، کارآمد و متناسب با ویژگی‌های بومی و اجتماعی، سازنده بناهایی در خور شأن شهر مشهد و ساکنان و بازدیدکنندگان آن باشند. مجتمع‌های مسکونی هاشمیه، تجاری اقامتی طبرسی، مسکونی رز و تجاری اداری گلشن از پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت به‌شمار می‌رود.

 

امکانات
آخرین پروژه ها
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top