فرهاد بیضایی ضمن اعلام خبر فوق در گفتگو با «صما» اظهار داشت: با توجه به اینکه کاهش نرخ سود بانکی، سبب خروج بخشی از نقدینگی‌ها از سیستم بانکی می‌شود، بنابراین قابل پیش‌بینی است که بازار مسکن جاذب بخشی از این نقدینگی‌ها باشد که این امر ممکن است تا حدودی افزایش قیمت نسبی مسکن را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کاهش سود بانکی باعث می‌شود فشارهای ناشی از سوددهی‌های کلان از روی دوش سیستم بانکی برداشته شود خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه بانک‌ها به امر بنگاه‌داری در حوزه املاک و مستغلات مشغول هستند از عناصر تاثیرگذار در افزایش قیمت مسکن هستند، با این رویکرد چنانچه دولت همزمان با کاهش نرخ سود بانکی مانع از بنگاه‌داری بانک‌ها در این حوزه نشود، این سیاست در حوزه مسکن محکوم به شکست خواهد بود.

بیضایی در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی قطعا سبب خروج بخشی از نقدینگی‌های مردم از سیستم بانکی می‌شود تصریح کرد: با توجه به وجود چندین بازار موازی شامل بورس، سکه و مسکن، هر کدام از این بازارها که کشش بیشتری داشته باشند، نقدینگی‌ها به آن سمت جذب خواهند شد.

وی گفت: اما بدیهی است که قطعا بخشی از این نقدینگی‌ها به بازار مسکن جذب خواهد شد و برای اینکه نقدینگی‌های کاذب و سرگردان وارد بازار مسکن نشوند، دولت حتما باید از ابزارهای مالیاتی استفاده کنند.

بیضایی در پایان گفت: اما به طور کل تجربه ثابت کرده است کاهش نرخ سود سپرده بانکی به نفع بازار مسکن است.
نام
پست الکترونیکی   الزامی (منتشر نخواهد شد)
وب سایت   اختیاری

نظر شما
 
   
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
بازدید : ۴۸۹
نظرات
۰ نظر
گروه شرکتهای پاریز

گروه شرکت‌های «پاریز» متشکل از شرکت‌های پاریز شرق و پاریز ابنیه با طراحی، اجرا و نظارت پروژه‌های بلند مرتبه لوکس با کاربردهای گوناگون اقامتی، تجاری و اداری توانسته گام‌های ارزشمندی در صنعت ساختمان بردارد. این مجموعه‌ها تحت عنوان شرکت «آرمیتــــاژ»، گروهی از مدیران مجرب، مهندسان کارآزموده و پرسنل متعهد را درکنار هم آوردند تا در قالب گروهی پیشرو در معماری به‌روز، کارآمد و متناسب با ویژگی‌های بومی و اجتماعی، سازنده بناهایی در خور شأن شهر مشهد و ساکنان و بازدیدکنندگان آن باشند. مجتمع‌های مسکونی هاشمیه، تجاری اقامتی طبرسی، مسکونی رز و تجاری اداری گلشن از پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت به‌شمار می‌رود.

 

امکانات
آخرین پروژه ها
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top