بر اساس آخرین آمارها میزان صدور پروانه‌های ساختمانی نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش داشته است و در فروردین‌ماه امسال برای حدود 3697 واحد مسکونی پروانه صادر شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 33.8 درصد کاهش داشته است.

به گزارش مرکز خبری اقتصاد ایران (اکوسنتر)، بررسی میزان صدور پروانه های ساختمانی و روند کاهشی که در مدت اخیر طی کرده است ،نشانگر آن است که روند ساخت و ساز به شدت کاهش یافته و سازندگان این حوزه با خارج کردن سرمایه هایشان ترجیح داده‌اند در حوزه‌های دیگری سرمایه‌گذاری کنند.

به گفته کارشناسان این حوزه تعدادی از پروانه های صادر شده هم در مدت اخیر به ساخت و ساز نرسیده و مالکان ترجیح داده‌اند با توجه به شرایط فعلی بازار دست نگه دارند و فعلا اقدام به ساخت نکنند.

علی چگینی - مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی دراین باره گفت: میزان صدور پروانه‌های ساختمانی نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش داشته است و براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی شهرداری در فروردین‌ماه امسال برای حدود 3697 واحد مسکونی پروانه صادر شده است.

وی با بیان این‌که این رقم در سال 1393، 5583 واحد مسکونی در شهر تهران بوده است، گفت : شاهد کاهش 33.8 در این زمینه بوده‌ایم.

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به این‌که میزان صدور پروانه‌های ساختمانی در سال 1393 نسبت به سال 1392 حدود 50 درصد کاهش داشته است، گفت: با این ارقام با توجه به این‌که تولید مسکن حدود دوسال طول می‌کشد در دو سال آتی با کاهش تولید مواجه خواهیم شد.

وی تاکید کرد: نکته قابل تامل در زمینه صدور پروانه‌های ساختمانی آن است که از3697 پروانه صادر شده 1844 واحد تخریبی بوده است و با توجه به این‌که در تهران زمینی وجود ندارد، می‌توان گفت تولید خالص تنها 1853 واحد بوده است. براین اساس 50 درصد پروانه‌های صادره، واحد‌های مسکونی تخریبی و تنها 50 درصد تولید خالص بوده است.
نام
پست الکترونیکی   الزامی (منتشر نخواهد شد)
وب سایت   اختیاری

نظر شما
 
   
يكشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۴
بازدید : ۴۷۷
نظرات
۰ نظر
گروه شرکتهای پاریز

گروه شرکت‌های «پاریز» متشکل از شرکت‌های پاریز شرق و پاریز ابنیه با طراحی، اجرا و نظارت پروژه‌های بلند مرتبه لوکس با کاربردهای گوناگون اقامتی، تجاری و اداری توانسته گام‌های ارزشمندی در صنعت ساختمان بردارد. این مجموعه‌ها تحت عنوان شرکت «آرمیتــــاژ»، گروهی از مدیران مجرب، مهندسان کارآزموده و پرسنل متعهد را درکنار هم آوردند تا در قالب گروهی پیشرو در معماری به‌روز، کارآمد و متناسب با ویژگی‌های بومی و اجتماعی، سازنده بناهایی در خور شأن شهر مشهد و ساکنان و بازدیدکنندگان آن باشند. مجتمع‌های مسکونی هاشمیه، تجاری اقامتی طبرسی، مسکونی رز و تجاری اداری گلشن از پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت به‌شمار می‌رود.

 

امکانات
آخرین پروژه ها
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top