مشاور حسابرسی و اصول حاکمیتی وزارت راه‌و‌شهرسازی درباره چالش‌های پیش‌روی تبدیل بانک مسکن به بانک توسعه‌ای اظهار کرد: بانک‌های توسعه‌ای در تمام دنیا طرف عرضه را مورد توجه قرار می‌دهند؛ در حالی که بانک‌های تجاری بیشتر به طرف تقاضا توجه دارند. از آنجا‌که بانک‌های توسعه‌ای از طریق ساز‌و‌کارها و امکاناتی که در اختیار می‌گیرند کاربری خود را با تجهیز بخش‌های بزرگ تجاری رشد می‌دهند، تبدیل بانک مسکن به بانک توسعه‌ای در شرایط فعلی می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در حوزه مسکن را حل کند.

غلامرضا سلامی، مشاور وزیر راه‌و‌شهرسازی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی با اشاره به پیشنهاد تبدیل بانک مسکن به بانک توسعه‌ای گفت: در زمینه ساخت‌و‌ساز مسکن، ایران هیچ‌گاه بانک توسعه‌ای نداشته است، اگرچه تمهیداتی اندیشیده شده تا کشور صاحب چنین بانکی شود؛ اما این طرح تا به امروز جنبه تحقق به خود نگرفته است. سلامی افزود: در حال‌حاضر بانک‌مسکن به دلیل شرایطی که دارد به طرف عرضه (سازندگان، سرمایه‌گذاران و انبوه‌سازان) وامی تخصیص نمی‌دهد یا اگر چنین وام‌هایی نیز تعلق بگیرد، بسیار محدود است.

او تصریح کرد: بانک توسعه‌ای به انبوه‌سازانی که شهرک، شهرهای جدید و مجتمع‌های عظیم مسکونی و تجاری می‌سازند، وام‌های کلانی تخصیص می‌دهد تا عرضه مسکن به خصوص مسکن متوسط و ارزان‌قیمت زیاد شود و اقشار مختلف مردم بتوانند از پس‌انداز خود و وامی که دریافت می‌کنند صاحب خانه شوند.
نام
پست الکترونیکی   الزامی (منتشر نخواهد شد)
وب سایت   اختیاری

نظر شما
 
   
دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴
بازدید : ۴۹۰
نظرات
۰ نظر
گروه شرکتهای پاریز

گروه شرکت‌های «پاریز» متشکل از شرکت‌های پاریز شرق و پاریز ابنیه با طراحی، اجرا و نظارت پروژه‌های بلند مرتبه لوکس با کاربردهای گوناگون اقامتی، تجاری و اداری توانسته گام‌های ارزشمندی در صنعت ساختمان بردارد. این مجموعه‌ها تحت عنوان شرکت «آرمیتــــاژ»، گروهی از مدیران مجرب، مهندسان کارآزموده و پرسنل متعهد را درکنار هم آوردند تا در قالب گروهی پیشرو در معماری به‌روز، کارآمد و متناسب با ویژگی‌های بومی و اجتماعی، سازنده بناهایی در خور شأن شهر مشهد و ساکنان و بازدیدکنندگان آن باشند. مجتمع‌های مسکونی هاشمیه، تجاری اقامتی طبرسی، مسکونی رز و تجاری اداری گلشن از پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت به‌شمار می‌رود.

 

امکانات
آخرین پروژه ها
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top