در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، گزارش نتايج بازنگري طرح جامع مسكن شامل جزئيات مورد نظر در اين طرح در دومين نشست شوراي هماهنگي مسكن در حضور وزير راه و شهرسازي ارائه و مقرر شد اين طرح با رويكرد تدوين مدل‌هاي اقتصادي، جمعيتي و نيازسنجي اصلاح و از نظرات مشاوران و كارشناسان خبره در اين زمينه استفاده شود.

گفتنی است نتايج بازنگري طرح جامع مسكن مشتمل بر معرفي مراحل مختلف، انجام طرح كميته‌هاي ارزيابي، مفروضات طرح، هدف گذاري برنامه، همچنين اعلام سهم هر يك از عوامل تاثير گذار بر نياز به ساخت واحد مسكوني، حجم ساخت و ساز هاي مورد نياز، حجم سرمايه گذاري موردنياز و مساحت زمين جديد مورد نياز ساخت و ساز شهري تا افق طرح جامع مسكن 1405 در دومين نشست شوراي هماهنگي مسكن توسط مسئولات ذيربط ارائه شد.

بنابر اين گزارش در دومين نشست شوراي هماهنگي مسكن كه با حضور وزير راه وشهرسازي به تاريخچه و عملكرد حساب صندوق پس انداز مسكن، مشكلات طراحي مدل خودكفايي صندوق، مهم ترين دلايل كمبود منابع صندوق، مزاياي حساب سپرده سرمايه گذاري ممتاز نسبت به صندوق  پس انداز مسكن، اهداف استراتژيك بانك و ابزار ها و راهكار هاي تقويت منابع مالي بانك و... پرداخته شد.

 

تامین مسکن کم‌درآمدها توسط خیرین مسکن ساز

در هفته ای که گذشت، تفاهم نامه تأمین مسکن اقشار کم درآمد با استفاده از توان خیرین مسکن ساز برای مدت ۴ سال تا سال ۹۶ به امضای چهار نفر از معاونان وزیر راه و شهرسازی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و رئیس هیأت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز ایران رسید.

گفتنی است این تفاهم نامه در سه فصل تأمین مسکن ملکی، مسکن اجاره ای یا اجاره به شرط تملیک و مسکن اجتماعی مبادله شد.

در این تفاهم نامه هدف حمایت قانونی وزارت راه و شهرسازی از فعالیتهای خیرخواهانه انجمن خیرین مسکن ساز به عنوان یک سازمان مردم نهاد تخصصی در امر ساخت مسکن جهت تعریف و اجرای پروژه های مسکن محرومین با تایید هیئت مدیره انجمن مرکز در چارچوب قانون و اهداف پیش بینی شده در اساسنامه انجمن و حمایتهای لازم از طریق دولت و مجلس با بهره گیری از امکانات سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و درج در بودجه سالانه است.

بنابر این گزارش گروه های هدف موضوع این تفاهم نامه شامل خانواده های بی سرپرست یا بد سرپرست، خانواده های کم درآمد، زوجهای جوان واجد شرایط و دیگر گروههای احتمالی جدید که به تأیید انجمن خیرین مسکن ساز مرکز می رسد، هستند.

 

تعاونی‌ها جای انبوه‌سازان را در مسکن مهر می گیرند

در هفته سوم تیرماه قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از مذاکره با وزارت تعاون برای واگذاری برخی پروژه‌های مسکن مهر به تعاونی‌ها خبر داد و گفت: بر این اساس قرارداد شماری از پروژه‌های طرح مذکور از سه جانبه به دوجانبه تغییر کرده و تعاونی‌ها واحدها را می‌سازند.

احمد اصغری مهرآبادی اظهار کرد: با توجه به عملکرد سازندگان، در برخی پروژه‌ها پیشنهاد دادیم که قراردادهای سه جانبه مسکن مهر را به قراردادهای دو جانبه تبدیل شود.

وی با تاکید بر این‌که هدف ما از این اقدام تسریع ساخت و ساز پروژه‌های مسکن مهر است، تصریح کرد: با توجه به این مکانیسم در برخی پروژه‌ها تعاونی‌ها مسکن جای سازندگان را گرفته‌اند. البته در جاهایی که تعاونی مسکن قدر بوده و از عملکرد آن مطمئن هستیم این کار را انجام می‌دهیم.

 

عملکرد غیرقابل قبول دستگاه‌های خدمات‌رسان مسکن مهر

در این هفته مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان این‌که پروژه‌های مسکن مهر با سرعت مناسبی در حال تکمیل است از عملکرد دستگاه‌های خدمات‌رسان انتقاد کرد و گفت: سرعت این دستگاه‌ها در مقایسه با ساخت‌وساز واحدها قابل قبول نیست.

حسن ولی‌پور اظهار کرد:‌ خوشبختانه سرعت ساخت و ساز پروژه‌های مسکن مهر در شهر پردیس مناسب است، اما روند تامین خدمات زیربنایی این واحدها از جمله آب و برق مناسب نیست.

وی با بیان این‌که برای تسریع در خدمات‌رسانی نامه‌نگاری‌های متعددی با مدیران عامل شرکت‌های آب، برق و فاضلاب داشته‌ایم، تصریح کرد: متاسفانه با وجود پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی هنوز دستگاه‌های خدمات‌رسان اقدام جدی در این رابطه انجام نداده‌اند و سرعت آنها نسبت به سرعت ساخت و ساز واحدها بسیار پایین است.

 

برگزاری یک تودیع و معارفه در وزارت راه

در هفته سوم تیرماه مراسم توديع سيد قوام‌الدين شاهرخي و معارفه منوچهر شيباني اصل به عنوان مديركل جديد دفتر سازمان‌هاي مهندسي و تشكل‌هاي حرفه‌اي برگزار شد.

در این مراسم معاون امور مسكن و ساختمان وزير راه و شهرسازي با اشاره به وجود برخي كاستي‌ها در نگاه به حرفه ساخت و ساز و فرهنگ سازي در اين بخش ، بر لزوم بازنگري گسترده قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان تأكيد كرد.

حامد مظاهريان لازمه‌ اتخاذ هر تصميم و حركتي در اين دفتر را تعامل با جامعه 300 هزار نفري عضو سازمان نظام مهندسي ساختمان دانست و گفت: در دولت يازدهم به واگذاري كارها به سازمان‌ها و تشكل‌هاي حرفه‌اي كه از توانايي لازم برخوردارند، معتقد هستيم.

معاون امور مسكن و ساختمان وزير راه و شهرسازي به گذشت دو دهه از تهيه و تصويب قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان در كشور اشاره و تصريح كرد: امروز همه به اقناع رسيده‌اند كه اين قانون نيازمند بازنگري گسترده‌ است و اميدوارم با مديريت جديد دفتر سازمان‌هاي مهندسي و تشكل‌هاي حرفه‌اي، شاهد روند شتاباني در اين عرصه باشيم.
نام
پست الکترونیکی   الزامی (منتشر نخواهد شد)
وب سایت   اختیاری

نظر شما
 
   
يكشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۳
بازدید : ۶۳۹
نظرات
۰ نظر
گروه شرکتهای پاریز

گروه شرکت‌های «پاریز» متشکل از شرکت‌های پاریز شرق و پاریز ابنیه با طراحی، اجرا و نظارت پروژه‌های بلند مرتبه لوکس با کاربردهای گوناگون اقامتی، تجاری و اداری توانسته گام‌های ارزشمندی در صنعت ساختمان بردارد. این مجموعه‌ها تحت عنوان شرکت «آرمیتــــاژ»، گروهی از مدیران مجرب، مهندسان کارآزموده و پرسنل متعهد را درکنار هم آوردند تا در قالب گروهی پیشرو در معماری به‌روز، کارآمد و متناسب با ویژگی‌های بومی و اجتماعی، سازنده بناهایی در خور شأن شهر مشهد و ساکنان و بازدیدکنندگان آن باشند. مجتمع‌های مسکونی هاشمیه، تجاری اقامتی طبرسی، مسکونی رز و تجاری اداری گلشن از پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت به‌شمار می‌رود.

 

امکانات
آخرین پروژه ها
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top