رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران با اشاره به محدودیت زمانی استفاده از اوراق تسهیلات مسکن گفت: مهلت استفاده از این اوراق، 2 سال از زمان انتشار آن است.

به گزارش مرکز خبری اقتصاد ایران (اکوسنتر)، علیرضاتوکلی با اشاره به حجم اوراق تسهیلات باطل شده، به دارندگان اوراق تسهیلات مسکن هشدار داد که به مهلت استفاده و تاریخ انقضاء اوراق خود دقت داشته باشند و قبل از سررسید نسبت به استفاده از اوراق و یا فروش آن اقدام کنند.

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران با بیان اینکه در فروردین و اردیبهشت ماه امسال به ترتیب 50 و 93 میلیارد تومان از اوراق تسهیلات مسکن باطل شده است، افزود: حجم تسهیلات باطل شده طی یک سال اخیر بالغ بر 800 میلیارد تومان و حجم کل این دسته از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن که از ابتدا تاکنون باطل شده اند، از یک هزار میلیارد تومان عبور کرده است.

وی تصریح کرد: مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن محدود و به مدت دو سال است و امکان تمدید آن به هیچ وجه وجود ندارد، بنابراین دارندگان اوراق باید به این موضوع دقت داشته و قبل از منقضی شدن مهلت هریک از اوراق تسهیلات، نسبت به استفاده یا فروش آن در بازار اقدام کنند.

توکلی گفت: فرابورس ایران مهلت استفاده هر یک از اوراق تسهیلات مسکن با سررسیدهای مختلف را به صورت منظم و ماهانه در قالب جداولی در قسمت اطلاعیه‌های وب‌سایت خود به‌روزرسانی و منتشر می کند.

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران در خصوص قیمت اوراقی که در نزدیکی مهلت انقضاء خود قرار دارند، گفت: قاعدتاً انتظار داریم که قیمت اوراقی که مهلت انقضای آن نزدیک است از قیمت سایر اوراق کمتر باشد زیرا خریدار اوراق در صورت عدم استفاده از آن در اسرع وقت، در معرض ریسک ابطال اوراق قرار دارد و این به معنای صفر شدن ارزش اوراق وی پس از سررسید خواهد بود.

وی بار دیگر یادآور شد: افرادی که در بانک مسکن سپرده‌گذاری کرده و اوراق خود را به فروش نرسانده یا از آن استفاده نکرده‌اند به مهلت اعتبار 2 ساله این اوراق توجه داشته باشند تا دچار ضرر و زیان نشوند.

 
نام
پست الکترونیکی   الزامی (منتشر نخواهد شد)
وب سایت   اختیاری

نظر شما
 
   
چهار شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴
بازدید : ۵۱۴
نظرات
۰ نظر
گروه شرکتهای پاریز

گروه شرکت‌های «پاریز» متشکل از شرکت‌های پاریز شرق و پاریز ابنیه با طراحی، اجرا و نظارت پروژه‌های بلند مرتبه لوکس با کاربردهای گوناگون اقامتی، تجاری و اداری توانسته گام‌های ارزشمندی در صنعت ساختمان بردارد. این مجموعه‌ها تحت عنوان شرکت «آرمیتــــاژ»، گروهی از مدیران مجرب، مهندسان کارآزموده و پرسنل متعهد را درکنار هم آوردند تا در قالب گروهی پیشرو در معماری به‌روز، کارآمد و متناسب با ویژگی‌های بومی و اجتماعی، سازنده بناهایی در خور شأن شهر مشهد و ساکنان و بازدیدکنندگان آن باشند. مجتمع‌های مسکونی هاشمیه، تجاری اقامتی طبرسی، مسکونی رز و تجاری اداری گلشن از پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت به‌شمار می‌رود.

 

امکانات
آخرین پروژه ها
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top